algásodás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Kaesh
Kereskedő
1008

algásodás

Kaesh » 2014.02.01. 00:01

vitopapa írta:A vizemel hala istenek semmi gond de nem ezt kerdeztem meddig maradhat bent egy aktivszen hany naponta hetente kell cserelni. Erre szeretem volna valaszt kapni nem arrol hogy mit hogyan kéne csinaljak

a kérdésedre a választ megkaptad, mégpedig, hogy be se kellet volna tenned, se a rowát. tudod a beállásnak a lényege nem az idő, hanem egy olyan állapot elérése ami stabil, majd mikor ezt tudod akkor lehet finomitani rowáwal vagy aktiv szénnel, ha esetleg nem birja az élőkő és a lehabzó elvinni a terhelést, nah te ez alól vágtad ki magad, ezt sose fogod megtudni.
én jó szándékkal szóltam de hát értsd akkor ugy ahogy cserélgesd az aktivszenet ha ez a hobbyd.
Ami elromolhat, az egyszer biztos el is fog,de leginkabb akkor amikor nem vagy otthon 😁

gumipuma
Bohóchal
10

algásodás

gumipuma » 2014.02.03. 00:26

vitopapa írta:A vizemel hala istenek semmi gond de nem ezt kerdeztem meddig maradhat bent egy aktivszen hany naponta hetente kell cserelni. Erre szeretem volna valaszt kapni nem arrol hogy mit hogyan kéne csinaljak

Én kb bruttó 700 liter vízhez Egy reaktorba teszek 150 ml aktivszenet és kb ugyan ennyi Rowa-t. Ezt havonta dobom a szemétbe. A Az aktív szén zacsija 30 ml-t mond 100 l vízhez. Én spur vagyok.
: vitopapa (1)

barnajanos
Korallszirt Mester
820

algásodás

barnajanos » 2014.02.03. 10:41

csomi írta:A másik azért szoktam bent hagyni a rowákat mert nem tudom hogy telítődött-e vagy sem vagy felesleges folyamatosan használni ha alacsony a foszfát?

A Rowaphos alapvetően egy problémamegoldó szer. Ha gondod van a magas foszfáttal akkor ezzel lentebb tudod vinni. Ezek szerint te csak úgy találomra tetted be. Nagyon irigylem azt a boltost ahol te vásárolsz :twisted:
Komolyan: lehetőleg csak olyan dolgot tegyél a vízbe aminek a hatását tudod mérni. És mérjed is. A tengeri akvárium nem arról szól hogy ilyen véletlenszerű dolgokat csinálhatsz. Van az alap akvárium (víz+kő+lehab+áramlás+fény). Ez ha jól van méretezve akkor működik, tiszta lesz a víz, nem kell semmi egyéb. Ehhez csak akkor tegyél hozzá bármit ha konkrét problémád van amit mérésekkel pontosítasz. És ez alapján választod ki hogy mit kell tenned.

vasika
Ikra
1

algásodás

vasika » 2014.11.23. 17:12

Szisztok! Mi lehet ez es mit tehetek, hogy eltunjon? Aki tud megkerem segitsen. Koszonom.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

allen9
Bohóchal
114

algásodás

allen9 » 2014.11.23. 17:55

vasika írta:Szisztok! Mi lehet ez es mit tehetek, hogy eltunjon? Aki tud megkerem segitsen. Koszonom.

Ez cianó.

Gondolom új az aksid. Ebben az esetben egyet javasolhatok: ne csinálj semmit. Komolyan. Ez az elején tök normális, a lényeg, hogy amíg magától el nem múlik, addíg ne telepítsél bele komolyabb korallokat, mert úgyis kinyíródnak.

Lehet játszani az áramlással, a világítással, miegymással, de tök felesleges. 4-6 hét amíg valamennyire beáll az akvárium. Ha utána is van még cianó, akkor lehet törni a fejet, hogy mitől lehet. De addíg ne cserélgess vizet, ne öntsél bele mindenféle kemikáliát, csak légy türelmes. Ha nagyon zavar leszedheted egy fogkefével, de másnapra úgyis visszanő.

Szóval semmi gond.
: vasika (1)

vasika
Ikra
1

algásodás

vasika » 2014.11.23. 17:58

Eppen az a baj, hogy egy eves az aksi, eddig nem volt gondom, jol mentek a dolgok de egy 3 hete megjelent ez. A ciano nem lilas szinu?
Gondolom most akkor nagy a baj? :(

Sali23
Remeterák
15

algásodás

Sali23 » 2014.11.23. 18:17

Szerintem diatom alga. Mikori az aljzat? Nekem aljzat cserére tűnt el.

Isotop
Császárhal
262 4 3

algásodás

Isotop » 2014.11.23. 18:21

vasika írta:Eppen az a baj, hogy egy eves az aksi, eddig nem volt gondom, jol mentek a dolgok de egy 3 hete megjelent ez. A ciano nem lilas szinu?

Pont egy másik topikban volt róla szó, hogy biztosat csak mikroszkóppal lehet mondani..
Még a nagy "öregek" se mernek fénykép alapján kijelenteni valamit..
Egy dolog lehet biztos..Valami baj van a rendszerben..(biológiai egyensúlyban), hogy mi, arra sajnos Neked kell rájönnöd..
De azért mérd meg a vizedben a No, Po, Ca, Kh, Mg szintet..és oszd meg itt..
Foszfát, Szilikát csökkentés segíteni szokott..

vasika
Ikra
1

algásodás

vasika » 2014.11.23. 18:25

En is arra tippeltem, hogy diatoma

allen9
Bohóchal
114

algásodás

allen9 » 2014.11.23. 20:33

vasika írta:Eppen az a baj, hogy egy eves az aksi, eddig nem volt gondom, jol mentek a dolgok de egy 3 hete megjelent ez. A ciano nem lilas szinu?

Egy éves? Hát akkor valóban nagyobb a gond. Az biztos hogy megborult az egyensúly.
Szerintem gondold végig a következőket: változtattál-e bármin az elmúlt egy hónapban? Világítás, kaja, áramoltatás. Ha igen, akkor vissza mindent arra az állapotra amikor nem volt gond.

Ha nem, akkor nézd végig a technikát. Nem tört-e le a felnyomó egy lapátja Azaz kevesebb vizet forgat), nincs-e gond a lehabzóval,a vízfelszín rendesen le van-e szívva (hiába megfelelő a leomlő, ha esetleg felülről zárt, vagy odanőtt valami ami fenntartja a koszt). Működik-e rendesen az áramoltató, stb.

Aztán ha ezen is túl vagy akkor érdemes megnézni nem esett-e a vízbe bármi fém, nem ment tönkre bármi szigetelés.

Ha mindez oké, akkor... ööööö... izé.... ezt privátba leírom, mert leszedik a fejem.

Ha mindez nem segít, akkor részemről passz.

Én is hozzászólok