algásodás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
barnajanos
Korallszirt Mester
820

algásodás

barnajanos » 2014.01.31. 17:02

A szenet egyszerűen le tudod tesztelni: bekevered a tesztet ozmo vízzel (mintha az ozmo vizet tesztelnéd) aztán beledobsz pár szem aktívszenet. És akkor majd látod hogy jön-e a kék szín a szénből.

vitopapa
Remeterák
11

algásodás

vitopapa » 2014.01.31. 17:05

Aktiv szen meddig maradhat a vizben ? Hany hetente napinta kell lecserelni

Kaesh
Kereskedő
1008

algásodás

Kaesh » 2014.01.31. 18:09

Neked konkretan semmit nem kellet volna a vizbe raknod mivel egy honapos sincs az akvariumod. Hagyni kene hagy alljon be es nem teletenni egy csomo felesleges dologgal.
Ami elromolhat, az egyszer biztos el is fog,de leginkabb akkor amikor nem vagy otthon 😁

csomi
Remeterák
1

algásodás

csomi » 2014.01.31. 18:23

A szén amit használok előtte is ez volt benne és nem volt foszfátom.
Ez a fajta(http://www.fish-street.com/active_carbon_reduce_no3po4?category_id=51)
A másik azért szoktam bent hagyni a rowákat mert nem tudom hogy telítődött-e vagy sem vagy felesleges folyamatosan használni ha alacsony a foszfát?

Hook
Doktorhal
178

algásodás

Hook » 2014.01.31. 18:38

csomi írta:A szén amit használok előtte is ez volt benne és nem volt foszfátom.
Ez a fajta(http://www.fish-street.com/active_carbon_reduce_no3po4?category_id=51)
A másik azért szoktam bent hagyni a rowákat mert nem tudom hogy telítődött-e vagy sem vagy felesleges folyamatosan használni ha alacsony a foszfát?

Ez a szén csökkenti a foszfátot? Eddig ilyenről még nem hallottam, de ha igaz veszek belőle egy zsákkal :D
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?"

vitopapa
Remeterák
11

algásodás

vitopapa » 2014.01.31. 19:22

Kaesh írta:Neked konkretan semmit nem kellet volna a vizbe raknod mivel egy honapos sincs az akvariumod. Hagyni kene hagy alljon be es nem teletenni egy csomo felesleges dologgal.

Lenyeg hogy te bevagy álva rendesen kerdeztem valamit ne okoskodj allandoan

phytons
Doktorhal
129

algásodás

phytons » 2014.01.31. 19:30

vitopapa írta:
Kaesh írta:Neked konkretan semmit nem kellet volna a vizbe raknod mivel egy honapos sincs az akvariumod. Hagyni kene hagy alljon be es nem teletenni egy csomo felesleges dologgal.

LOL??? :nyuszi: :nyuszi: :nyuszi:

allen9
Bohóchal
114

algásodás

allen9 » 2014.01.31. 19:48

vitopapa írta:

Szerintem nem akart rosszat. Valszeg ki fog nyiffanni amit beteszel. Legjobb esetben vegetálni. Én aztán tökre nem akarok itt okoskodni a másfél éves akvarizálós múltammal, de amikor valakik több éves (évtizedes) tapasztalattal veszik a fáradságot, és ezredszer is leírják egy újabb kezdőnek ugyanazt a tanácsot, akkor nem csodálkozom rajta, ha néha kicsit ingerültebbek. Pláne ha az akvarizálásban ifjú titán még meg sem fogadja a tanácsot, és csak megy a maga feje után.

Persze lehet sok tízezerből állandóan új élőlényekkel pótolni a kidöglőket, de aki ezt teszi, az nem hiszem, hogy ezen a fórumon van, hanem vesz egy komplett rendszert, aztán élvezi, és várja a Korallszirtet, hogy jöjjön néha helyre rakni-tisztítani a dolgokat.

Ha most el akarsz küldeni a jó francba hogy mit ugatok bele, akkor azt a személyes véleményem topicba tedd meg kérlek, hogy ne legyen szétoffolva ez a topic!
: Tigabi (1)

vitopapa
Remeterák
11

algásodás

vitopapa » 2014.01.31. 20:37

A vizemel hala istenek semmi gond de nem ezt kerdeztem meddig maradhat bent egy aktivszen hany naponta hetente kell cserelni. Erre szeretem volna valaszt kapni nem arrol hogy mit hogyan kéne csinaljak

joeteng
Császárhal
549 1

algásodás

joeteng » 2014.01.31. 22:06

vitopapa írta:A vizemel hala istenek semmi gond de nem ezt kerdeztem meddig maradhat bent egy aktivszen hany naponta hetente kell cserelni. Erre szeretem volna valaszt kapni nem arrol hogy mit hogyan kéne csinaljak

Ilyen módon, ahogyan kérdezed igazából nem lehet megmondani, hogy meddig jó egy aktívszén. Az aktív szén két módon vesz, vehet részt az akvárium működésében. Az első az amiért igazából használjuk. Azaz a vízben lévő káros anyagok (pl. a víz sárgás színét okozó anyagok, méreganyagok) megkötésére. Amikor megtelik a felülete a káros anyagokkal, akkor ki lehet venni. Ez ugye függ attól, hogy mennyi méreganyagot kell kivennie, illetve attól, hogy hogyan van használva, eltömődhet-e a pólusa más szennyezéstől. A másik hatása pedig az, hogy jó baktérium felület, így mint pl a kerámia szűrőanyagokon, az aktívszénen is kialakul egy baktérium réteg, ami mint biológiai szűrő fog működni. Ha ezt a biológiai szűrőt (ugye itt nitrát lesz a végtermék) elviseli a rendszer, akkor hosszabb ideig is benn lehet. Ha megindul a nitrátszint felfelé, akkor célszerű kivenni és nem engedni, hogy biológiai szűrővé váljon. Tehát egy-egy adagot 2-3 hétnél tovább biztos nem tartanám benn. Egyébként sokan csak időnként használnak aktív szenet és nem állandóan. Találkoztam már olyannal, akinél havonta egy-egy hétre volt betéve.

Ugyanakkor van olyan fenntartási mód (pl. zeovit rendszer), ahol az aktívszén állandó használata kötelező. Itt a rendszer működtetésére vonatkozóan pl. meg van határozva, hogy mindig kell aktívszénnek lenni a rendszerben és, hogy azt miként kell cserélni (30 naponta).
: vitopapa (1)

Én is hozzászólok