algásodás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
belon
Bohóchal
69

algásodás

belon » 2013.10.30. 19:06

30 %-os hidrogén-peroxid az AZUR-ba kapható, töményebbet nem fogsz kapni mert az már tűzveszélyes.
Remetét innen tudsz rendelni:
http://www.dejongmarinelife.nl/inverts/shrimp-crab-lobster/ciliopagurus-strigatus-red-leg/5

gumipuma
Bohóchal
10

algásodás

gumipuma » 2013.10.31. 04:57

Sziasztok

Szeretném megkérdezni, hogy ha az élőköveimről szeretném letakarírani a lila-rózsaszín algát, akkor azt mivel tudom elkövetni? Most nem valami gyors megoldáson gondolkodom, szóval nem akarom ecetbe áztatni, vagy kisósavazni őket. Nincs valami "élőlény barátabb" megoldás erre?
: feherzoli (1)

feherzoli
Doktorhal
173

algásodás

feherzoli » 2013.10.31. 06:03

üdv! nekem van egy tarisznyarákom az amikor bent volt a nagy akváriumba a fehér kőig leszedett mindent de kifogtam mert azt írták róla,hogy ha megnő akkor mindent megeszik még a halakat is.most egy kis akváriumban van és beteszem neki az algásabb köveket egy hét alatt letisztítja de utána újra be kel állni a kőnek barna,zöld,mészalga.de amikor sok algám volt azt is csináltam,hogy leszívtam vizet és abban lekeféltem a köveket ezt kéthetente megcsináltam és két három hónap múlva mivel a kefe a mészalgát nem szedi le már szép rózsaszínűek voltak a köveim és amit az algák kiszedtek a vízből az a leszívott vízben maradt.attól kezdve lett szebb az akváriumom.most,hogy megtaláltam ezt a fórumot így könnyebb igazi tapasztalt tengeri akvaristákat ismerhettem meg és sokat segítenek mindenkinek remélem neked is helyre ál minden.üdv! zoli

Groeg
Korallszirt Mester
974 1 2 1 9

algásodás

Groeg » 2013.10.31. 08:02

gumipuma írta:Sziasztok

Szeretném megkérdezni, hogy ha az élőköveimről szeretném letakarírani a lila-rózsaszín algát, akkor azt mivel tudom elkövetni? Most nem valami gyors megoldáson gondolkodom, szóval nem akarom ecetbe áztatni, vagy kisósavazni őket. Nincs valami "élőlény barátabb" megoldás erre?

Van amelyik sün is letakarítja. Miért akarsz megszabadulni tőlük? Ahol megtelepedett, ott más alga már nem fog nőni.

mormandaren
Doktorhal
160

algásodás

mormandaren » 2013.10.31. 11:12

Egyetértek Groeg-el. Tengeri akváriumnál meg kell békélni a ténnyel, hogy ha jól működik a rendszer, akkor a kövek mészalgásak lesznek és pont (nagyobb para az, ha nem nő a mészalga, mert akkor gondok vannak). Nálam két sün van (mespilia globulus), de ők inkább foltokat rágnak, és amúgy is jobban szeretik a zöld ill a barna filmalgát mint a mészalgát (ezért főleg az üvegen mozognak)

Gumis
Találkozó házigazda
872 197 1 4

algásodás

Gumis » 2013.10.31. 20:16

gumipuma írta:Sziasztok

Diadema sün
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

Gumis
Találkozó házigazda
872 197 1 4

algásodás

Gumis » 2013.10.31. 20:22

mormandaren írta:Egyetértek Groeg-el. Tengeri akváriumnál meg kell békélni a ténnyel, hogy ha jól működik a rendszer, akkor a kövek mészalgásak lesznek és pont (nagyobb para az, ha nem nő a mészalga, mert akkor gondok vannak). Nálam két sün van (mespilia globulus), de ők inkább foltokat rágnak, és amúgy is jobban szeretik a zöld ill a barna filmalgát mint a mészalgát (ezért főleg az üvegen mozognak)

Most figyelj ha hagyod hogy a mész alga bennölje a köveidet akkor a járatokat eltömíti igaz? Ha igen akkor a járatokat eltömíti a mészalga a szűrés csökken.
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

Groeg
Korallszirt Mester
974 1 2 1 9

algásodás

Groeg » 2013.10.31. 20:56

Peti ez így van ahogy írod, de azért ne feledjük, hogy a mészalga csak ott nő, ahol elégséges
számára a fény, a szirt nagy része árnyékban van. (alja, oldalai,) Szerintem elhanyagolható az a "szűréscsökkenés", amit a benőtt járatok miatt kiesik. Én abszolút hasznosnak tartom a mészalgát, egyrészt mert szép, jelzi, hogy a víz rendben van és nem utolsósorban elveszi a helyet másfajta algától. Ugyan is élő mészalgára más alga nem nő. (Full SPS-es medencékben egyébként nem nagyon jellemző a mészalga)

csomi
Remeterák
1

algásodás

csomi » 2014.01.31. 15:29

Sziasztok

létezik hogy a rowa visszaengedi a foszfátot x idő után.
Folyamatosan használok rowát és a régebbieket is van hogy bent hagyom. Jelenleg 3*200ml van bent a legrégebbi kb4-5hónapos.
Pár napja elkezdett algásodni az akvárium elég rendesen mintha algaváltás lenne gondoltam rámérek olyan kék színű lett a teszt mint az ég. Honnan került ennyi foszfát be. Az ozmót mértem 0 a kaját átmosom semmit nem raktam mostanába illetve 2hete aktívszenet lehet abból de ennyi?

joeteng
Császárhal
549 1

algásodás

joeteng » 2014.01.31. 16:39

csomi írta:Sziasztok

létezik hogy a rowa visszaengedi a foszfátot x idő után.
Folyamatosan használok rowát és a régebbieket is van hogy bent hagyom. Jelenleg 3*200ml van bent a legrégebbi kb4-5hónapos.
Pár napja elkezdett algásodni az akvárium elég rendesen mintha algaváltás lenne gondoltam rámérek olyan kék színű lett a teszt mint az ég. Honnan került ennyi foszfát be. Az ozmót mértem 0 a kaját átmosom semmit nem raktam mostanába illetve 2hete aktívszenet lehet abból de ennyi?

Először is a régi ROWA-t tessék kivenni. Ha már telítődött nincs funkciója és fene tudja, hogy hosszabb idő alatt, még milyen kémiai reakciók zajlanak le.
Az aktív szén esetében többféle gyártási technológia van és különféle aktív szenek léteznek. A tengeri akvarisztikai célra csak egy meghatározott gyártástechnológiával előállított aktív szén jó. Ezért mondjuk mindig, hogy csak olyan aktívszenet lehet használni, amire kimondottan rá van írva, hogy tengeri akváriumban használható. Egyébként ami csak édesvíziben használható, az pont azért csak ott, mert a tengervízben foszfátok válnak ki belőle. Nézd meg, hogy tengerihez alkalmas aktívszenet tettél-e be az akváriumba. Ha nem megvan a megoldás. Egyébként az édesvízi akváriumhoz bármelyik féle aktívszén jó, de a tengerihez nem.

Én is hozzászólok