áramoltatás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Mikkamakka
Ikra
2

áramoltatás

Mikkamakka » 2017.03.18. 22:48

Sziasztok!
Akad esetleg valaki itt, akinek van tapasztalata Jebao RW-8 ÉS RW-15 áramoltatókkal? Az normális, hogy a 15 rezonál és hangos?
A történet: Tavaly év elején egy 360-as akváriummal indultunk, a "dealer", aki összerakta és elindította az aksit, egy RW-8-at hozott bele. Később azt kevesellettük, így vettünk még egy ugyanolyat, merthogy így legalább szépen össze lehet őket kapcsolni a vezetéknélküli kapcsolattal.
Idén február elején átköltöztünk egy nagyobb, 670-es aksiba, mert ha már úgyis kiköltöztetjük a dolgozószobából a nappaliba, miért ne lenne egy "icipicit" nagyobb is. :D
Sajnos ebbe a teknőbe, ezzel a szirtelrendezéssel kevésnek bizonyult az áramlás, ezért vettünk egy RW-15-öst, hogy az egyik 8-ast lecsere. Kicseréltem, és SOKKAL hangosabb. Érezni az áramoltatón és a kábelén is, hogy rezonál az egész, és hallani is, mint a mobiltelók rezgését. Ez normális, vagy csak ez a példány ilyen gagyi?
Ami meg külön anomália, hogy miután másnap férjem közölte, hogy képtelen volt este egy filmet megnézni mellette (nem lehet egekbe hangosítani a tévét, mert az emeleten két kiskorú alszik), és azonmód cseréljem vissza a régi áramoltatóra, némi tisztogatás után visszatettem a régit, és azóta az is rezonál!!!! Püff neki... Valami alien szálhatta meg azt a jobb hátsó sarkot... :(
Ó, és még egy kérdés: ki hogy helyezi el az akváriumban a két áramoltatót? Mert nekem jelenleg nem igazán sikerült jól elhelyezni, több helyen látványosan leülepszik a szmötyi az aljzatra és a vízfelszínen úszkáló porréteg lefolyatása is külön törődést igényel... :(

iPhone-ról Tapatalkon...

Gumis
Találkozó házigazda
872 197 1 4

Re: áramoltatás

Gumis » 2017.03.19. 07:32

Mikkamakka » 18 márc. 2017 22:48 írta:Sziasztok!
Akad esetleg valaki itt, akinek van tapasztalata Jebao RW-8 ÉS RW-15 áramoltatókkal? Az normális, hogy a 15 rezonál és hangos?
A történet: Tavaly év elején egy 360-as akváriummal indultunk, a "dealer", aki összerakta és elindította az aksit, egy RW-8-at hozott bele. Később azt kevesellettük, így vettünk még egy ugyanolyat, merthogy így legalább szépen össze lehet őket kapcsolni a vezetéknélküli kapcsolattal.
Idén február elején átköltöztünk egy nagyobb, 670-es aksiba, mert ha már úgyis kiköltöztetjük a dolgozószobából a nappaliba, miért ne lenne egy "icipicit" nagyobb is. :D
Sajnos ebbe a teknőbe, ezzel a szirtelrendezéssel kevésnek bizonyult az áramlás, ezért vettünk egy RW-15-öst, hogy az egyik 8-ast lecsere. Kicseréltem, és SOKKAL hangosabb. Érezni az áramoltatón és a kábelén is, hogy rezonál az egész, és hallani is, mint a mobiltelók rezgését. Ez normális, vagy csak ez a példány ilyen gagyi?
Ami meg külön anomália, hogy miután másnap férjem közölte, hogy képtelen volt este egy filmet megnézni mellette (nem lehet egekbe hangosítani a tévét, mert az emeleten két kiskorú alszik), és azonmód cseréljem vissza a régi áramoltatóra, némi tisztogatás után visszatettem a régit, és azóta az is rezonál!!!! Püff neki... Valami alien szálhatta meg azt a jobb hátsó sarkot... :(
Ó, és még egy kérdés: ki hogy helyezi el az akváriumban a két áramoltatót? Mert nekem jelenleg nem igazán sikerült jól elhelyezni, több helyen látványosan leülepszik a szmötyi az aljzatra és a vízfelszínen úszkáló porréteg lefolyatása is külön törődést igényel... :(

iPhone-ról Tapatalkon...

Igen van tapasztalatom vele. Szerintem te hullámgenerátor programban használod. Akkor van ez a hang amit írsz. A hozászolásodból jó következtetek hogy most egy nő írogat e nikknév alatt?
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

Mikkamakka
Ikra
2

Mikkamakka » 2017.03.19. 07:55

Nem, nem hullámgenerátor módban volt. Régebben úgy használtam őket, most csak simán tolják a vizet, mert a hullámzás mellett nem volt elég áramlás...
Ez az én nicknevem, és igen, nő vagyok. :D Probléma? :P Tudom, többnyire pasik mókolnak az akváriumokban, de egyrészt én jobban ráérek az aksival foglalkozni, mint a férjem, másrészt mindig is lekötöttek a technikai témák. Szakmámat tekintve rendszergazda vagyok. Szóval kéretik nem teljesen butaszőkeként kezelni Mikkamakkát! :P

iPhone-ról Tapatalkon...

Groeg
Korallszirt Mester
976 1 2 1 9

Groeg » 2017.03.19. 08:09

Szia Mikkamakka!

Szeretettel és tisztelettel köszöntelek!
Próbáld úgy megnézni az áramoltatót (esetleg segítséggel), hogy nem rögzíted az üvegre, hanem kézben tartod a vízben.
Így esetleg kiderül. hogy maga a pumpa rezonál a kelleténél jobban, vagy esetleg a zacsillapító gumi használódott el.

Gumis
Találkozó házigazda
872 197 1 4

Gumis » 2017.03.19. 08:28

Szia Mikkamakka!
Szeretettel és tisztelettel köszöntelek!

Én is csatlakozok az elötem szolóhoz. Én a belső mágnesen lévő 4db gumibakot vizsgálnám meg elsősorban.
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D

sasa
Site Admin
1354 1 9 7 3 22 1

sasa » 2017.03.19. 12:21

Szia

Nem néma az RW15 de ha olyan hangos, hogy nem lehet mellette TV-zni akkor valami biztos nem kóser. Nekem 2 db RW15, egy CP40, egy 6000-es jebao felnyomó és egy jebao motoros habzó megy az akváriumon, még nincs körbeburkolva és a leghangosabb része az akváriumnak a 7,5 volton hajtott ventillátorok az Ati lámpában.

Amiket nézz meg:
- A gumibakok amiken ül a pumpa (amivel csatlakozik a mágneshez) rendesen a helyükön vannak-e
- A pumpán belül a szilikon "ágyak", amikben futnak rendesen a helyükön vannak-e. Jól be kell nyomni őke ta helyükre, mert különben én is tapasztaltam, hogy hangos lehet

És elsőre ennyit tudsz tenni. Mivel új termékről beszélsz és az ilyen mértékű zaj egyértelműen nem normális ha a fenti ellenőrzés nem hozza rendbe akkor vidd vissza a kereskedőnek és cserélje ki.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

peti007
Korallszirt Mester
232

peti007 » 2017.03.19. 15:53

Én használtam RW15, és RW20 modelleket is. Piszok erősek, de valóban nem hangtalanok!
Engem nem zavart a búgása de van olyan, akit ez a frekvencia az esti csöndben -pl. a tévézés közben - nagyon irritál.
Legutóbb NEWA 9.7 streamekre cseréltem le az áramoltatókat, és ekkor tűnt fel, milyen hangosak is voltak az RW-k.
Szóval még az is lehet, hogy nem a készülékkel van a baj, csak abban a környezetben, ahol most van az akvárium nehezebben toleráljátok.

Mikkamakka
Ikra
2

Mikkamakka » 2017.03.20. 02:14

Köszi a jótanácsokat, infókat! :) Ma, izé, tegnap, na mindegy, vasárnap nemigen értem rá, hétfőn remélhetőleg erre is tudok rászánni időt, hogy átnézegessem az áramoltatókat. (Ma valahára felszereltük az ajtókra a fogantyút, felfúrtuk a végleges hosszabbítót, feliratoztam a kábeleket, és újra beüzemeltem a dózispumpát. Végre nem úgy néz ki a szekrény, mint ahol spagettit robbantottak! :D ) A régi, RW8-assal az lehet, hogy nem savaztam, csak fogkefével átcsutakoltam picit, meglehet, hogy valami ottmaradt dzsuvától asszimetrikus lett a propeller, és azért rezonál. Nem hiszem, hogy ilyen hirtelen, akut fellépő öregedés érte volna utol a gumibakokat. :)
Az újjal is futok még egy kört, mielőtt visszavinnénk garoztatni, kipróbálom még egyszer, ha most is berregős, megnézem, nincs-e valami kis öntési hiba, sorja vagy mittuoménmi... :)
Gondolom, hogy a nagyobb kütyük több hanggal járnak, mint a kisebbek, de azon kívül, hogy páromat zavarta a filmnézésben, az is gyanús, hogy éjjel az emeleti szobában félig behajtott ajtóval lehetett hallani a földszinti nappaliból a zümmögést. Persze, éjjel, a kusstyiban jobban terjed a hang, de eddig ilyesmire nem volt példa...
És az áramoltatók elhelyezkedéséről ill. inkább elhelyezéséről mit tudnátok mondani? Nálunk momentán az van, hogy kevésnek tűnik az áramlás olyan szempontból, hogy leülepszik a trutyi az aljzatra több helyen is, viszont helyenként csóri halacskák alig bírnak haladni árral szemben... :) Vagy épp odébblöki őket. :D Néha vicces, ahogy küzdenek az elemekkel, de azért sajnálom szegénykéimet. :)
Lehet, hogy inkább több streamer kellene, alacsonyabb fokozaton? És hova, merre irányítva szoktátok tenni? Ki hogy vélekedik a témáról?

iPhone-ról Tapatalkon...

Gumis
Találkozó házigazda
872 197 1 4

Gumis » 2017.03.20. 06:49

Egy fénykép sokat segítene nekünk. Milyen savat használtál a tisztitáshoz? Én 20% ecetet szoktam visz mindent ha kicsi rajtamarad akkor sem lesz semmi baj.

Mikkamakka
Ikra
2

Mikkamakka » 2017.03.20. 10:09

Épp ezt mondom, hogy nem savaztam most semmit. Amúgy eddig egyszer savaztam a két régi áramoltatót, amikor átköltöztettük az aksit, mert amúgy szeretem, ha kívül szép mészalga borítja. :D Akkor sósavat használtam, mert a Táling utcai boltban a lányok azt mondták, hogy azt úgy szokták. Nekem nagyon drasztikusnak tűnt a sósav, nem is tervezem használni a jövőben. :( Mindig van itthon a takarításhoz citromsav, mert a leghalványabb ecetszag ellen fiaim és párom kórusban tiltakoznak, szerintem megfelel majd erre a célra is. :)
Tervezek készíteni fotókat az aksiról, csak pötit macerás a feltöltés. Tapatalkról csak akkor lehet, ha oda is be vagyok külön regisztrálva, nem csak a fórumra, de nem akarok oda is külön nevet, külön profilt. Ráadásul a telefonom is nagyobb képet készít, mint amit a fórum engedélyez, le kell csökkenteni a méretét... Ahogy az eddigi egyetlen képfeltöltésemet figyelgettem, a kép irányát is igen furán kezelte. Macera, na, én meg lusta vagyok ezzel bíbelődni. ;) De ráérő időmben majd rászánom magam... :)

iPhone-ról Tapatalkon...

Én is hozzászólok