áramoltatás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Hook
Doktorhal
178

áramoltatás

Hook » 2014.06.23. 15:11

Nem hinném hogy a tartósságával lenne probléma a Bubble Magus lehaboknak, a többi márkásabb lehabzóhoz képest.
"Férfi-e az, ki nem teszi jobbá a világot?"

Groeg
Korallszirt Mester
976 1 2 1 9

áramoltatás

Groeg » 2014.06.23. 15:31

Selena írta:
tiger1 írta:A waweboxokban is ugyanezek a pumpák vannak illetve nagyobb testvéreik.
Tény,hogy doboz nélkül nem lehet sokat elvárni a tunzétól,de ha mellé rakod a jebaot és simán 100% on nyomatod mindkettőt akkor szinte nem is hagy vizet a kinai cuccos a német kollégának,pedig a 18 kontra 25 watt nem olyan nagy diferencia.

Hát elgondolkodtattok, csak én már 4-5 éves távlatban szemlélem a dolgokat - remélem Isten is így akarja - és ezen időszak összköltségét nézem. Én azért adok a Jebaonak még pár évet, hogy bizonyítson. Az RE-re is iszonyatosan sokat költöttünk, nem is akartuk az elején megvenni, aztán csak addig győzködött a barátom, hogy végül is megrendeltük és nem bántuk meg. Sokkal olcsóbban is vehettünk volna egy BM-et vagy hasonlót, de ki tudja meddig bírta volna. Igaz ezekkel a lehabokal is sok jó tapasztalat is van, fene tudja...
De ahogy korábban is írtam, lehabon, lámpán és áramoltatón nem spórolunk.

OK., csak a RE-nek nem alternatívája a BM., viszont az árat bekalkulálva (mint az egyik legfőbb "műszaki" paraméter) a Jebao jobb mint a Tunze. :)

S****a
Kitiltott felhasználó
434

áramoltatás

S****a » 2014.06.23. 16:12

Hook írta:Nem hinném hogy a tartósságával lenne probléma a Bubble Magus lehaboknak, a többi márkásabb lehabzóhoz képest.

Az RE vásárlásának a fő indoka a minőség mellett az volt, hogy automatikus O3 injektora van. Miért is volt ez számunkra szempont? Volt egy nagyobb pusztulásunk dara miatt. Utána javasolta a barátunk ezt a lehabot és a triumvirátust: UV, O3 és aktívszén (aktívszén a maradék O3 semlegetsytése miatt). A barátomról csak annyit - mivel többet emlegetem - hogy gimnáziumi osztálytársam és Bécsben él. 4 éve az osztálytalálkozón jött szóba az akvarisztika és hogy ő már tengerivel is foglalkozik. meghívott minket magához és ott látam először tengeri akváriumot és akkor fogadtam meg, hogy nekem is lesz. az elején ő segített mindenben és azta is tartjuk a kapcsolatot skypon. szóval a dara pusztulás után lett új lehab és triumvirátus. Tudom itt sokan O3 és UV ellenesek de én tapasztalatból nem tudok semmi negatívat mondani. Az RE automatikusan szívja az O3-at, nem kell külön légpumpával meghajtani. Igaz a vízbe nem látok bele, hogy most milyen baktériumok vagy tudom is én mik vannak vagy nincsenek benne. annyit tudok, hogy azóta nem volt megbetegedés és a víz is tisztább. Mivel tiszta a víz ezért a fény ereje is jobban átmegy a vízen és ezáltal erősebb a megvilágítás. nekem ezek kiegészítők, nagyjából tudom hogyan működnek és mi a szerepük, de nem vagyok profi benne, Nálam teszik a dolgukat és kész.
Az olvasás veszélyezteti a hülyeséget.

Sali23
Remeterák
15

áramoltatás

Sali23 » 2014.06.23. 16:51

Hát a hozzászólásokat végigolvasva megpróbálkozok majd két Jebao WP40-el.
Köszönöm a segítségeteket!

Groeg
Korallszirt Mester
976 1 2 1 9

áramoltatás

Groeg » 2014.06.23. 17:23

Selena írta: Utána javasolta a barátunk ezt a lehabot és a triumvirátust: UV, O3 és aktívszén (aktívszén a maradék O3 semlegetsytése miatt).

Igen, jól írod, ózonnal való kezelés esetén kell használni aktívszenet, de nem az ózon (viszonylag hamar elbomlik) semlegesítése miatt, hanem vele reakcióba lépett szerves anyag eltávolítása végett.

gumipuma
Bohóchal
10

áramoltatás

gumipuma » 2014.06.24. 13:16

Sali23 írta:Sziasztok!
Látom már többen használjátok a Jebao áramoltatókat. Tudnátok róla egy kis véleményt mondani (mennyire hangos, ilyesmi). Az ára nagyon vonzó, csak a gyártótól felek kicsit. Illetve melyik típust ajánljátok egy 450-es SPS-és teknőbe. Kettő vagy három vásárlására gondoltam.

Jeboa

A pumpákkal baj nem igen van, massziv jó holmi, hangja semmi, szóval korrekt. Ha hibát kellene keresnem, akkor én nem vagyok megelégedve a tartó szerkezettel, amibe be kell pattintani. Igazából, jól beállitani nem könnyű képes elmozdulni más irányba a pumpa, amerre a kábel húzza. A vezérlú modult egy kétoldalon ragasztós vacakkal kell feltenni a falra ami néha tapad, néha meg leesik a bútorrol. Nagyon hiányzik nekem, hogy nem csavarozható.
A vezérlő modul és a tápegység a gyengéje a cuccnak. Erre van esély, hogy tönkre megy, (a bolt tapasztalata szerint ahol vettem őket). Vezérlő modul egyébként van 3 féle verzió is forgalomban. Ezek minőségnem és funkcióban is különböznek egymástól. De kompatibilisek. Tehát bármelyik vezérlő egységgel használhatod a pumpákat. Kiprobáltam.
Egyébként én pont ez a hiba lehetőség miatt nem használom a "két pumpa egy vezérléses" verziót, mert ha most nekem elromlik egy vezérlő, akkor csak 1 pumpám áll meg. Viszont ha az uj dual-t használnám, akkor az kapásból két pumpát jelentene.
Megjegyzem tapasztalatom szerint ez az egyetlen használható kinai pumpa, az összes többi szar. Sokat kipróbáltam.
Kb ennyi amit el lehet mondani róluk.

Kaesh
Kereskedő
1008

áramoltatás

Kaesh » 2014.06.24. 13:37

Akinek nem volt meg dc pumpaja nem tudja mirol marad le, a jebao pedig olcso es jo. Tartossagat nem kell megkerdojelezni, venni kell belole plussz ket motort tarcsiba es meg mindig a kereten belul vagy...
Ami elromolhat, az egyszer biztos el is fog,de leginkabb akkor amikor nem vagy otthon 😁

S****a
Kitiltott felhasználó
434

áramoltatás

S****a » 2014.06.24. 16:40

Kaesh írta:Akinek nem volt meg dc pumpaja nem tudja mirol marad le, a jebao pedig olcso es jo. Tartossagat nem kell megkerdojelezni, venni kell belole plussz ket motort tarcsiba es meg mindig a kereten belul vagy...

vagy várni még egy kicsit a RE pumpákra amik hamarosan kijönnek. Igaz az áruk állitólag 400€-nál fognak kezdődni. De az biztos hogy minőségi pumpák lesznek. Én kíváncsi leszek rájuk.

Más. Múltkor valaki kérdezte hogy van-e univerzális korall eleség. Én akkor elfelejtettem de most beugrott a Maggi ételízesitő folyadék. Itthon nem kapni, a barátom küldte még régebben de például én a tubastrea kicsalogatsára használtam. Halolajat tartalmaz és én úgy vettem észre hogy a többi korall is szerette.
Az olvasás veszélyezteti a hülyeséget.

allen9
Bohóchal
114

áramoltatás

allen9 » 2014.06.24. 17:55

Selena írta: Maggi ételízesitő folyadék

Ez komoly??? Van topic ahol leírták néhányan hogy mi mindennel etetnek korallt, halat, élőlényt? Ez nagyon tetszik, mint ahogy múltkor a marhabélszín is említve lett, és tényleg zabálják a halak!

Ez a koralletetés maggi olajjal meg mindent vinne! Lágykorall is szereti vajon?

Kaesh
Kereskedő
1008

áramoltatás

Kaesh » 2014.06.24. 18:59

Jok a jo otletek de hulyek ne legyunk, ha valaki ajanl valami uj diy cuccot indokoljuk, magyarazzuk el miert is jo, ne az legyen az ok hogy beleontottem es nem doglott meg egy hal sem...
Ami elromolhat, az egyszer biztos el is fog,de leginkabb akkor amikor nem vagy otthon 😁
: tiger1 (1)

Én is hozzászólok