áramoltatás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
peti007
Korallszirt Mester
232

Re: áramoltatás

peti007 » 2017.03.20. 10:13

Én is sósavat használok, tökéletes a célra, de megfelelő körültekintéssel kell alkalmazni (ugye erősen maró anyag, és csak jól szellőztetett helyiségben használható) !
Egyetlen egy alkalommal szívtam meg, mikor is az ultragagyi Tunze streameket pucoltam vele, és a savtól pár perc alatt gyakorlatilag elfolytak a rotorlapátok.
Jebaonál, de semmilyen más streamnél problémát nem okozott, és sokkal gyorsabb mint az ecet, v. a citromsav. Szükség esetén higítani is lehet (pl. nem túl szennyezett eszköz tisztításához).

tibs
Site Admin
Kapcsolat:
106

tibs » 2017.03.21. 06:38

peti007 » 20 márc. 2017 11:13 írta:Én is sósavat használok, tökéletes a célra, de megfelelő körültekintéssel kell alkalmazni (ugye erősen maró anyag, és csak jól szellőztetett helyiségben használható) !
Egyetlen egy alkalommal szívtam meg, mikor is az ultragagyi Tunze streameket pucoltam vele, és a savtól pár perc alatt gyakorlatilag elfolytak a rotorlapátok.
Jebaonál, de semmilyen más streamnél problémát nem okozott, és sokkal gyorsabb mint az ecet, v. a citromsav. Szükség esetén higítani is lehet (pl. nem túl szennyezett eszköz tisztításához).

Hello, a sósav kifejezetten nem a ajánlott még hígítva sem erre a célra mert megkárosithatja a pumpát. Némeliyik használati utasítás meg is említi ezt ( R.D.). Amit viszont ajánlanak az a fehér ecet vagy a kávé gépekhez használatos gyári tisztitó szer. A citrom sav is valószinüleg megfelel erre a célra mert a gyári tisztitószerek egyrésze is ebből készül.
A jó ellensége a mégjobb.

KPali79
Ikra
1 1

KPali79 » 2017.04.06. 18:56

Sziasztok!
Tudna valaki tanácsot adni abban az ügyben, hogy hogyan tudom úgy beállítani az áramoltatókat, hogy nem vigyek el az aljzatot? Élő homokot vettem az újonan induló aksimba és az istenért sem tudom úgy beállítani, hogy ne vigye a homokot szerte szét. Az is lehet, hogy ez esélytelen? Inkább nagyobbszemcsés aljzat kellene?

Isotop
Császárhal
262 4 3

Isotop » 2017.04.06. 20:21

KPali79 » 06 ápr. 2017 18:56 írta:Sziasztok!
Tudna valaki tanácsot adni abban az ügyben, hogy hogyan tudom úgy beállítani az áramoltatókat, hogy nem vigyek el az aljzatot? Élő homokot vettem az újonan induló aksimba és az istenért sem tudom úgy beállítani, hogy ne vigye a homokot szerte szét. Az is lehet, hogy ez esélytelen? Inkább nagyobbszemcsés aljzat kellene?

Számtalan akváriumban teljesen jól megfér a kis szemcsés aljzat...nálam is ilyen van..
Első körben azt mondanám, hogy vegyél vissza az áramoltató teljesítményéből, de gondolom olyan áramoltatód van, amin ezt nem lehet állítani..

1. Próbáld a víz felszine felé írányítani a vízsugarat
2. Próbáld a szirtre irányítani a vizsugarat, hogy megtörjön, de semmi esetre se egy korallra
3. Ha két áramoltatód van, akkor irányítsd egymásra öket, hogy kioltsák egy picit a másik sugarát
4. Vegyél kisebb áramoltatót, ha lehet változtatható teljesítményűt
5. Ha sehogy sem megy, akkor cseréld ki az aljzatot nagyobb szemcsésre
6. Esetleg húzz egy harisnyát az áramoltató beszívó rácsára, hogy lefogja a beszívott víz mennyiségét..(ez kérdéses, végső esetben..)

Szerintem..

KPali79
Ikra
1 1

KPali79 » 2017.04.06. 20:35

Isotop » 2017.04.06. 19:21 írta:
Számtalan akváriumban teljesen jól megfér a kis szemcsés aljzat...nálam is ilyen van..
Első körben azt mondanám, hogy vegyél vissza az áramoltató teljesítményéből, de gondolom olyan áramoltatód van, amin ezt nem lehet állítani..

1. Próbáld a víz felszine felé írányítani a vízsugarat
2. Próbáld a szirtre irányítani a vizsugarat, hogy megtörjön, de semmi esetre se egy korallra
3. Ha két áramoltatód van, akkor irányítsd egymásra öket, hogy kioltsák egy picit a másik sugarát
4. Vegyél kisebb áramoltatót, ha lehet változtatható teljesítményűt
5. Ha sehogy sem megy, akkor cseréld ki az aljzatot nagyobb szemcsésre
6. Esetleg húzz egy harisnyát az áramoltató beszívó rácsára, hogy lefogja a beszívott víz mennyiségét..(ez kérdéses, végső esetben..)

Szerintem..

Először is köszönöm a tanácsot!

1. Most is így van, de a merevítésről vagy nem is tudom honnan "visszaverődő" áramlatok így is megmozgatják az aljzatot.
2. Ezt még nem próbáltam, majd fogom.
3. Igen kettő van, voltak egymással szemben is, valamivel jobb lett a helyzet, de nem oldottam meg teljesen a problémát.
4. 2 db RW15 van és a legkisebb fokozaton mennek, de így is mozgatják az aljzatot. Kisebbet nem szeretnék, így is egy ekkora aksiba (500 liter) kellene, hogy normális legyen az áramlás.
5. Félek ez lesz a vége
6. Ez biztos nem...

Én is hozzászólok