DIY automata elöszűrő

technikai kérdések, ötletek, konkrét kivitelezések, épí­tési tanácsok
kslszl
Remeterák
18 1 1

DIY automata elöszűrő

kslszl » 2017.12.31. 15:55

Sziasztok!

Olyan problémával szembesültem, amivel nem nagyon tudtam mit kezdeni.

A technikai tartály úgy lett kitalálva, hogy egy pici rekeszbe folyik le a víz és onnan bukik, át egy rekeszbe ahol 3db szűrőzsákon átmegy a víz és úgy megy a lehabzóhoz.

Az elején, amikor betettem az új zsákokat rengeteg mikro buborék keletkezett így a lehabzómat nem tudtam beállítani, mert folyamatosan kifutott.

Miután a zsákok kicsit eltömődtek pár napig normálisan működött a rendszer nem voltak mikro bubik és a lehabzóm is termelte rendesen a piszkot.

Mikor nagyon eltömődött akkor meg nem engedte át a vizet és a felnyomó levegőt szívott mivel az automata utántöltöm nem bírta azt a hirtelen nagy fogyást az akváriumból (az akvárium vezérlő figyeli, nehogy gond legyen és letilt, ha túl sokáig megy-menne a motor)

Ezek az események egy hét alatt zajlódtak le, hétvégén kiszedtem a zsákokat és kimostam bele tettem az új zsákokat és kezdődött az egész ellőről. Rájöttem, ha egy napig nem megy a lehabzó után már nem fog kifutni ezért állítottam az utántöltőn, hogy tovább tölthesse a vizet. Amikor kiszedtem az elhasználódott zsákokat ugye akkor magas volt a vízszint a zsákok előtt és akkor hirtelen az egész technikai tartályba magas lett a víz itt mondtam, hogy kib@szom azokat a zsákokat....

Ráadásul a munkahelyem is olyan, hogy valamikor egy hétig nem vagyok, itthon mivel telepítünk gépeket, így gyorsan ki kellet találnom valamit.

Azt találtam ki, hogy a szűrőzsákok ahova belementek (plexi) a tetejére teszek kék szivacsot és az milyen jó lesz, hetente kimosom és kész. Igen, ám de pont ugyan az történt, amikor eltömődött, hogy nem engedett át annyi vizet és a szivacs alatt levegőréteg keletkezett és csobogott a víz, utána kitaláltam, hogy nem teljesen fedem be szivaccsal, hanem egy kis részt kihagyok, ha megtelik és eltömődik, akkor ott letudjon folyni a víz.

Teljesen bevált a dolog pár hétig így is használtam, de mivel kicsit lusta ember vagyok és szeretek mindent automatizálni így elkezdtem gondolkodni valami automatikus előszűrőn...

Sok videót néztem róla, hogy is lehetne kivitelezni (https://www.youtube.com/results?search_ ... ler+filter)

Meg is született az elképzelés egy plexi akvárium aminek az alja ki van, fúrva ahol átmegy, a víz fölötte lenne a szűrő közeg és felül pedig 2db tengely az egyiken lenne a szűrő anyag a másikon pedig ahova egy pici villanymotor feltekeri az elhasznált papírt. Egy úszó kapcsoló nézi a vízszintet, ha megemelkedik az az eltömődött az szűrő közeg, akkor a kapcsoló bekapcsolja a motort és teker egy kicsit (kb 5mm-t) a vízszint lemegy, mivel az új közegen gyorsabban átmegy a víz így megáll a motor forgása. Tettem be egy plusz kapcsolót ha pl áramszünet van, és hiába forog, a motor nem megy, le a vízszint akkor kikapcsolja (az áramszünet rossz példa volt, mert akkor a motor se forog :lol: ) de az a lényeg, ha elromlik valami pl felnyomó, akkor ne tekerje le az egész tekercs papírt.

A szűrőt lassan 10 napja tesztelem, egész jó hatásfoka van, rengeteg sok piszkot kiszed a vízből és nem kell a szűrőzsákokkal illetve kékszivacsokkal szívnom.

Köszi, hogy elolvastad, csatolom a képeket az első prototípusról még nincs befejezve, de tesztre tökéletes!
viber image.jpg
viber imatge.jpg
viber imgage.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

sasa
Site Admin
1190 1 9 6

Re: DIY automata elöszűrő

sasa » 2017.12.31. 16:00

Kiraly! Ilyet tobb ceg is arul arany arban. A tied mennyibol jott ki?
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

kslszl
Remeterák
18 1 1

kslszl » 2017.12.31. 16:06

sasa írta:
2017.12.31. 16:00
Kiraly! Ilyet tobb ceg is arul arany arban. A tied mennyibol jott ki?
Hát.. őőő... izé... :D

Amit kellet vennem az 4db müanyag sülyesztett felyű csavar a két alsó tengely rögzitésére sajnos nem bontották meg a csomagot így meg kellet vennem az egészet (1000 Ft) :lol:

A többi alkatrész az volt a cégnél vagy legyártattam:)

Ha időm úgy engedi bedobozolom azokat a vezetékeket de egyenlőre nem zavar.

mazoli
Bohóchal
173 2 9

mazoli » 2018.01.01. 06:49

Gratula. Milyen szuroanyagot (tekercs) hasznalsz?

kslszl
Remeterák
18 1 1

kslszl » 2018.01.02. 19:24

mazoli írta:
2018.01.01. 06:49
Gratula. Milyen szuroanyagot (tekercs) hasznalsz?

Köszi, szűrő papírt használok hivatalosan cnc gépnél az emúzióból szedik ki a forgácsot, de lehet kapni direkt akvárium felhasználásra is. Vettem is Január közepén érkezik de türelmetlen is vagyok így ezzel oldottam meg.

mazoli
Bohóchal
173 2 9

mazoli » 2018.01.02. 21:20

Tudnál esetleg írni linket ahol ilyesmi vásárolható?

kslszl
Remeterák
18 1 1

kslszl » 2018.01.05. 20:12

mazoli írta:
2018.01.02. 21:20
Tudnál esetleg írni linket ahol ilyesmi vásárolható?

Én innen rendeltem sk10-es papírt:

(https://www.riffgrotte.de/meerwasseraqu ... g=true&p=1)

most kaptam kézhez de elég vékony és ritka szövésű szerintem sokkal jobb a cnc szűrő papír...

Azt viszont nem tudom honnan lehetne beszerezni talán valami szűréstechnikai boltból.

Gumis
Találkozó házigazda
798 188 1 3

Gumis » 2018.01.05. 21:41

Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

kslszl
Remeterák
18 1 1

kslszl » 2018.01.06. 08:41

Gumis írta:
2018.01.05. 21:41
Talán ez is jó lehet?

http://weidner.unas.hu/spd/MOL-130072/T ... pos-2-teke

Szerintem nem, mert ahogy tekeri fel és ahol el tudod tépni ott elfog szakadni.

cstom
Remeterák
7

cstom » 2018.01.08. 02:54

Ha az e betus web aruhazba ezt irod be: " jumbo Tea Bag Tissue" ?

Én is hozzászólok