Darakór

Szeretnél többet tudni a halakkal benépesitett akváriumokról, akkor ez egy jó hely a kérdéseidre!
kardhal2
Remeterák

Darakór

kardhal2 » 2004.12.10. 22:19

A baj nem jár egyedül. Ma estére a doktorhalam ,Acanthurus glaucopareius, ledarásodott. Élénk erős, kajál, de jellegzetes pötyökkel bír és vakaródzik
Kivettem karanténba, ahol 1.019-re levettem a sűrűséget. 28 c állítottam be. Sajna ez egy sima ca.30 literes akvárium, fehérjefölözöt, meg egyéb szűrést nem tudok rakni bele, egy porlasztó "keringet". A nagyakváriumban aktiváltam az uv sterilizálót, a többi hal egyenlőre tünetmentes.Az akváriumban vannak lágykorállok is.
Gyógyszerem csak édesvízre van, illetve szerintem a városban egy kereskedő sem rendelkezik tengeri gyógyszerrel.
Mi a javaslatod?Holnap Bp, vagy van más lehetőség.
Köszi Kard.

omega
Remeterák

Re: Darakór

omega » 2004.12.10. 23:26

Dara.......nekem is volt,egy sárga dokival vittem be az akváriumba.Amikor beraktam,nem volt rajta semmi,aztán elkezdtek előjönni két nap mulva a pici dudorok az olgalán.Má
sik két nap mulva már a palettás is olyan volt.Pesten a korallszirtbe vettem egy erősen kék szinű gyógyszert/a nevére sajna nem emlékszem/elkezdtem adagolni,és egy hét után minden rendben volt.Az akváriumban nekem is voltak,lágy és kőkorallok,ezektől nyugodtan lehet adagolni agyógyszert,nem veszélyes rájuk.Aztán egy hónap mulva a opalettáson megint előjött,de csak azon.Beraktam egy tisztogatóhalat,és pár nap mulva nem volt semmi.AZÓTA SEM.

ha8rd
Doktorhal
4 1

ha8rd » 2004.12.10. 23:38

Az Oodinium (ambyloodinium) ocellatum nevű egysejtű alga által okozott fertőzés.De ugyanez a tünet jellemző az amonia/nitrit mérgezésre is.A te esetedben inkább az utóbbira tippelek.Fehéres , áttetsző pettyek jelennek meg az uszókon és a testen, a hal vakarozik.A légzés nagyon felgyorsul, oldalán fekszik.A kezelési mod az édesvizi fürdő után 3 hétre tegyük rézzel kezelt karanténakváriumba.
ha8rd

kardhal2
Remeterák

kardhal2 » 2004.12.11. 08:11

[quote="omega":3s1ehf6w]Dara.......nekem is volt,egy sárga dokival vittem be az akváriumba.Amikor beraktam,nem volt rajta semmi,aztán elkezdtek előjönni két nap mulva a pici dudorok az olgalán.Má
sik két nap mulva már a palettás is olyan volt.Pesten a korallszirtbe vettem egy erősen kék szinű gyógyszert/a nevére sajna nem emlékszem/elkezdtem adagolni,és egy hét után minden rendben volt.Az akváriumban nekem is voltak,lágy és kőkorallok,ezektől nyugodtan lehet adagolni agyógyszert,nem veszélyes rájuk.Aztán egy hónap mulva a opalettáson megint előjött,de csak azon.Beraktam egy tisztogatóhalat,és pár nap mulva nem volt semmi.AZÓTA SEM.[/quote]
A kezelésre a koprallok hogy reagáltak? Élték világukat vagy bezárodtak a víz letisztulásáig?

omega
Remeterák

omega » 2004.12.11. 08:32

Hali

A korallok"éléték világukat"semmi gond nem volt velük,pedig nem annyit adagoltam a gyógyszerből mint amennyi a leiráson volt,hanem többet.Ez olyan szer,ami a korallokra nem veszélyes,viszont a darakórt eltünteti.
Sajnálom,hogy a nevére nem emlkszem,de ha a korallszirtben keresed tudnifogják miről van szó,nekem is ők ajánlották.A korallszirtben nekem is ajánlották az édesvizben való fürdetést,amit ha8rd irt,de sajna én nem tudtam kifogni a halat,még csapdával sem.Minden hal bele ment a csapdába,de amelyik darás volt az kikerülte,ahogy az ilyenkor lenni szokott.

ha8rd
Doktorhal
4 1

ha8rd » 2004.12.11. 08:40

Hello!
Ha rezet tartalmaz a gyógyszer akkor vigyázni kell , a réz az akváriumba megkötödik főleg ha sok mésztartalmú anyag van a vízben.Minden élőlény számára erős méreg!
ha8rd

sasa
Site Admin
1112 1 2

dara

sasa » 2004.12.11. 09:16

Megjegyzés: :lol:

A doktorhalak 90% rögtön darás lesz, ha stressz éri őket. szörnyen érzékenyek rá. Ha a többi halad nem beteg(csak 1 vagy az újak) nem kell vele törődni, etesd jobban, mint általában és 3-4 nap alatt kutya baja sem lesz. Gyógyszeres kezelést csak akkor igényelnek, ha nem eszik rendesen vagy komolyak a tünetek :)
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

kardhal2
Remeterák

kardhal2 » 2004.12.11. 09:26

Kifogni már sikerült, de az új helye túl kicsi. Új hal mostanában nem érkezett.A pöttyök pár óra alatt jöttek ki .
A karantén akváriumtól félek, mivel csak belső szűrővel tudom takarítani.Nem fog a fehérjefölözés hiányozni? Már rengeteg ürülék van az alján,. Részleges vízcsere naponta?
Ha csak a karantén akváriumot kezelem, az élősködök a többi halban tünetmentesen nem lehetnek benne? Az akvárium vízét talán az uv. sterilizáló kitisztítja.
Köszi: kard

tibs
Site Admin
Kapcsolat:
105

tibs » 2004.12.11. 10:47

[quote="kardhal2":18gz6fv6]Kifogni már sikerült, de az új helye túl kicsi. Új hal mostanában nem érkezett.A pöttyök pár óra alatt jöttek ki .
A karantén akváriumtól félek, mivel csak belső szűrővel tudom takarítani.Nem fog a fehérjefölözés hiányozni? Már rengeteg ürülék van az alján,. Részleges vízcsere naponta?
Ha csak a karantén akváriumot kezelem, az élősködök a többi halban tünetmentesen nem lehetnek benne? Az akvárium vízét talán az uv. sterilizáló kitisztítja.
Köszi: kard[/quote]

Hello, ird le pontosabban a az általad megfigyelt "pöttyök"et , hogy betudjam azonositani a problémát . A karantén akváriumban vedd ki porlasztót és a fütésen kivűl tegyel be egy kisebb keringtetöt ami keveri a vizfelszint. Az alján összegyült koszt szivd le és csereld ki uj vizzel (egyszerre max 10%)
A jó ellensége a mégjobb.

kardhal2
Remeterák

kardhal2 » 2004.12.11. 12:02

[quote="tibs":3mgdp3di][quote="kardhal2":3mgdp3di]Kifogni már sikerült, de az új helye túl kicsi. Új hal mostanában nem érkezett.A pöttyök pár óra alatt jöttek ki .
Köszi: kard[/quote]

Hello, ird le pontosabban a az általad megfigyelt "pöttyök"et , hogy betudjam azonositani a problémát . A karantén akváriumban vedd ki porlasztót és a fütésen kivűl tegyel be egy kisebb keringtetöt ami keveri a vizfelszint. Az alján összegyült koszt szivd le és csereld ki uj vizzel (egyszerre max 10%)[/quote]

Mellúszókon fehér pöttyök, és az előhasi tájékon fehér dudorok. (föleg az uszonyokon levők hasonlítanak az édesvizi darához.) Tegnap este raktam karanténba. Mára a hasiak kinyíltak és rövid fehér fonakként lógnak, talán a kevésbé sűrű víz hatására elpusztultak.?
A hal ideges az új helyén, nem is kajál. Elég jó kondiban van talán átvészeli. A nagy akváriumnak elég a sterilizátor? Új hal betelepítésében meddig ne gondolkozzak?

Én is hozzászólok